Haberlerimiz

 • İleri Seviye Danışman Satıcı Programı’na katılmaya hak kazanan satış temsilcilerimizi tebrik ederiz!

  18 Ekim 2019 Cuma 13:50

  İlgili eğitim yeri ve tarihi portalımız üzerinden kişilere atanmıştır. Katılım durumlarınızı belirtmenizi rica ederiz.


 • Arçelik Perakende Akademi’nin Yeni Programı : Yeni Nesil Perakende Liderleri Programı’nın ilki gerçekleştirildi.

  28 Haziran 2019 Cuma 10:50

  Arçelik Perakende Akademi’nin yeni Programı “Yeni Nesil Perakende Liderleri”, Türkiye’nin her yerinden Arçelik ve Beko bayilerimizin üniversitede 3., 4. Sınıf okuyan ve yeni mezun olmuş çocuklarıyla birlikte 13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Perakende dönüşüm yolculuğunda, modern perakendeciliğe yön verecek yeni nesilleri yetiştirmeyi amaçlayan programa, 60 üniversite öğrenicisi genç katılım gösterdi.

  Gençlerin, Sn. Oğuzkan Şatıroğlu, Sn. Mehmet Tüfekçi ve Sn. Erhan Akdoğan’ın konuşmalarıyla şirketimizin pazarlama, mağazacılık, gelişen perakende yönetimi ve satış stratejileri hakkında bilgi sahibi olduğu programda ayrıca Mehmet Auf’un “Anlaşabilen Nesiller” isimli eğitimi, Çayırova Çamaşır Makinası Fabrikası gezisi, Garege gezisi, İstinye Park Mağazamızda deneyim turu ve pişirme etkinliği vardı.

  Program kapsamında ayrıca 20 kişiden oluşan 2.Nesil Yetkili Satıcılar grubumuz farklı bir oturumla mentörlük eğitimi aldılar. 13 Haziran gün sonunda eşleştirilerek bir araya getirilen üniversite öğrencileri ve mentörler grubu tanışarak programın devamlılığını sağlayacak olan ve birebir görüşmeleri organize ettiler.


 • Vizyon Buluşmaları...!

  5 Aralık 2018 Çarşamba 16:00

  2017 yılı Arçelik Perakende Akademi Vizyoner Liderlik Programı mezunlarımızla birlikte 4 Aralık 2018 tarihinde ilk vizyon buluşmamızı tamamladık. Buluşmamız kapsamında mezunlarımızla birlikte “Arçelik’te Anlaşabilen Nesiller” isimli eğitimimizi gerçekleştirdik ve Çayırova Çamaşır Makinası Kampüsümüz’de bulunan Endüstri 4.0 Atölyemizi birlikte gezerek, dijital dönüşümümüz hakkında bilgi aldık.


 • Oryantasyon Eğitimi

  26 Kasım 2018 Pazartesi 11:15

  20-23.11.2018 tarihleri arasında Yenibosna mağazamızda tamamladığımız oryantasyon programı sonrasında yeni işe başlayan yetkili bayi satış temsilcilerimize sertifikaları dağıtıldı.
 • Akademi Yıldızını Seçti!

  31 Ekim 2018 Çarşamba 20:05

  Arçelik ve Beko bayi satış temsilcilerine yönelik, 23 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında Arçelik Perakende Akademi online platformunda 1.600 bayi çalışanın katılımıyla gerçekleşen Akademi Yıldızını Arıyor Yarışması’nın büyük finali 3 Ekim’de Kadıköy ofisimizde gerçekleşti!

  5 hafta süren online yarışma maratonunun ardından büyük Türkiye finali, her bölgeden birinci olan bayi çalışanı ve ilgili bölgenin bayi yönetmeninin katılımı ile gerçekleşti. 3 aşamadan oluşan büyük final yarışının Arçelik ve Beko marka özelinde gerçekleşen 2 farklı oturumu büyük ilgi ve heyecanla takip edildi.

  Arçelik Perakende TV’den Mehmet Auf moderatörlüğünde canlı yayınlanan finalde büyük ödül olan 5 gram altını; Arçelik yarışmasında Eskişehir Tuncay Ticaret çalışanı İlknur Tuncer kazanırken, Beko yarışmasında Osmaniye Yeni ÜçBeyler Ticaret çalışanı Halil İbrahim Böke kazandı.

  Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Sn. Fatih Ebiçlioğlu, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Sn. Can Dinçer, Arçelik Satış Direktörü Sn. Oğuzkan Şatıroğlu, Beko Satış Direktörü Sn. Arel Atakol, Dönüşüm ve Müşteri Deneyimi Direktörü Sn. Erhan Akdoğan, Müşteri Hizmetleri Direktörü Sn. Hüseyin Şerif Beyaztaş ve Finansman & Mali İşler Direktörü Sn. Sibel Yazıcı Kesler’in yönelttikleri sorularıyla heyecan kattığı, deneyimleme ve interaktif içeriklerle renklenen final yarışması, canlı yayında Arçelik ve Beko toplamında yaklaşık 700’ü tekil olmak üzere 1300’ü aşkın izleyiciye ulaştı.

  Akademi Yıldızını Arıyor bilgi yarışmasına katılan ve finale kalan tüm bayi çalışanlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

  Arçelik Perakende Akademi


 • Arçelik Perakende Akademi'ye 4 ödül birden...!

  17 Ekim 2018 Çarşamba 10:20

  Arçelik’in müşteriyi odağına alarak satış ve bayi ağına; küresel trendler, sektördeki son gelişmeler ve teknolojiler başta olmak üzere çeşitli konularda eğitimler verdiği Perakende Akademisi, başarılı çalışmalarıyla 4 ödül birden aldı.

  Saygın danışmanlık şirketi Brandon Hall’un Mükemmeliyet Ödülleri’nde “Öğrenme Stratejisi Yaratmada En İyi İlerleme Sağlayan” ve “İş Stratejisinde Dönüşümü Destekleyen En İyi Eğitim Programı” kategorilerinde bronz ödüle layık görüldü.

  20 yılı aşkın geçmişe sahip önde gelen araştırma ve analiz şirketi Brand Hall’un dünya çapında 10.000’den fazla müşterisi bulunuyor. Eğitim& Gelişim, Yetenek Yönetimi, Liderlik Yönetimi, Yetenek Kazanımı ve İşgücü Yönetimi gibi alanlarda danışmanlık hizmeti veriyor.

  Arçelik Perakende Akademi, dünyanın prestijli iş ödülleri Stevie Awards for Great Employers’da (Büyük İşverenler) “Eğitim Programları-Tüketici Bilgilendirme Eğitimi” kategorisinde altın, “İş Gücünün Gelişim ve Eğitiminde Başarı” dalında ise bronz ödül aldı. Değerlendirmeyi üst düzey yöneticiler, girişimciler ve eğitimcilerden oluşan seçkin bir jüri gerçekleştirdi.

  Stevie Awards 2002 yılından bu yana dünya çapında alanında en iyi şirketleri, ürünleri ve hizmetleri ödüllendiriyor.

  Arçelik’in 2016 yılında kurduğu Perakende Akademisi’nde mükemmel müşteri deneyimini sağlamak için “Vizyoner Liderlik”, “Etkin Yöneticilik”, “Satışta Uzmanlık”, “Mağazada Uzmanlık”, “Sahada Uzmanlık” ve “Eğitimde Öncülük” programları altında eğitimler veriliyor.

  Sınıf içi eğitimlerin yanı sıra online eğitim portalı ve Arçelik Perakende TV üzerinden bayi ve satış ağına ulaşılıyor. O nedenle Arçelik Perakende Akademi kuruluşunun ikinci yılı dolmadan 3000’i aşkın bayisinde çalışan satış temsilcilerinin yüzde 62’sine eğitim verdi.


 • Arçelik Perakende Akademisi’nin Yetkili Satıcılara yönelik hazırladığı Vizyoner Liderlik Programı ile mezunlarını verdi!

  10 Nisan 2018 Salı 12:45

  Arçelik Perakende Akademisi’nin Yetkili Satıcılara yönelik hazırladığı Vizyoner Liderlik Programı ile mezunlarını verdi!
  2018 dönemi de yeni öğrencileri ile başladı.


 • Perakende Yetiştirme Elemanı (PYE) Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi
  Arçelik Perakende Akademi & Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu

  2 Nisan 2018 Pazartesi 08:25

  "Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesinden ilhamla, bayilerimizde çalışacak nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla; 2017 yılında pilot olarak başladığımız çalışmada derslerini başarıyla tamamlayan, istekli 2. sınıf 8 öğrenci bayilerimizde Perakende Geliştirme Uzmanları’nın süpervizyonluğunda staj eğitimi, 1. sınıf 40 öğrenci de Arçelik A.Ş çalışanlarınca verilen seminer derslerini almaktadırlar.
  Bu proje sayesinde; Arçelik kültürüyle Perakendecilik Dönüşümü, Satış Becerileri, CRM gibi mağazacılık eğitimlerini alan ve bayilerimizde staj yapan Perakende Yetiştirme Elemanı olarak nitelendirdiğimiz öğrencilere bayilerimizde istihdam olanağı sağlanacaktır."


 • Arçelik Pazarlama A.Ş.
  Küçük Ev Aletleri Tradeshow

  Arçelik Pazarlama A.Ş. Perakende Eğitim & Gelişim Yöneticiliği tarafından, yetkili satıcılarımızın ürün gamımıza ve ürünlerin faydalarına daha fazla hakim olabilmelerini sağlamak amacıyla ürün yöneticilerimiz ile yetkili satıcılarımızın bir araya geldiği Küçük Ev Aletleri TradeShow serimizin ilk ayağı İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu eğitim kapsamında Küçük Ev Aletleri kategorisi ürün yöneticileri, ilgili ürün gamları ile ilgili yetkili satıcılarımızı bilgilendirdiler. Ürün deneyiminin ve müşteri faydalarının merkeze alındığı KEA Tradeshow serisi İzmir, Ankara ve Diyarbakır’da devam edecek.


 • Arçelik Pazarlama A.Ş.
  Arçelik Perakende Akademi Mobil Uygulaması Yayında!

  Arçelik Perakende Akademi mobil uygulamamızı AppStore ve Google PlayStore’dan indirebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz her an akademi portalımızdaki eğitimlere, videolara ulaşabilirsiniz.


 • Arçelik Perakende Akademi & Khan Academy Türkçe İşbirliği

  190 ülkede erişim sağlanan, 36 dile çevrilen Khan Academy 10 milyon ders videosu ile 300 milyon kişiye ulaşmış, alışılagelen eğitim sistemini değiştirip geliştirmeyi ve özgürleştirmeyi hedefleyen; kar amacı gütmeyen global bir organizasyondur. Bu organizasyonun amacı, isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında ve ücretsiz bir öğrenim imkânına sahip olabilmesini sağlamaktır. Ulaştığı kullanıcıların hem mesleki hem de kişisel eğitimlerini önemseyen Arçelik Perakende Akademi ile Dünya’nın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy Türkçe ile öğrenmek isteyen herkes için sonsuz bir kaynak olacaktır.